TURNĪRA NOTEIKUMI RIGA HOCKEY CUP 2024

A. Visas turnīra spēles notiek saskaņā ar Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) noteikumiem ar sekojošiem papildinājumiem/izņēmumiem:

A1. U-18 2006. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem.

A2. U-16 2008. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem.

A3. U-15 2009. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem.

A4. U-14 2010. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem.

A5. U-13 2011. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem.

A6. U-12 2012. gadā dzimušajiem un jaunākiem spēlētājiem.

A7. U-11 2013. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem.

A8. U-10 2014. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem.

A9. U-9 2015. gadā dzimušiem un jaunākiem spēlētājiem.

Turnīrā nav atļauti spēlētāji, kas konkrētajā vecuma grupā ir vecāki par augstāk minēto.

Pieprasījumi par visiem spēlētājiem, kuri ir gados vecāki, komandas pārstāvim jānosūta turnīra komitejai ne vēlāk kā 14 dienas pirms turnīra sākuma.

Vecumu pārsniegušie spēlētāji, kas pievienoti sistēmā bez iepriekšēja pieprasījuma, kā minēts iepriekš, bez izņēmumiem netiks pieņemti turnīrā.

Izņēmumi:

Klubu komandām (NE izlases komandām) ir tiesības savā komandā pieteikt ne vairāk kā trīs gados vecākus spēlētājus, ievērojot šādus nosacījumus:

1. Attiecīgais spēlētājs no Nacionālās (vai reģionālās) federācijas ir saņēmis oficiālu atļauju piedalīties zemākā vecuma grupā regulārās sezonas laikā.
  2. Attiecīgais spēlētājs regulārās sezonas laikā nav spēlējis savā vecuma grupā.
  3. Atteikums ir jāpieprasa vismaz 2 nedēļas pirms turnīra sākuma, un spēlētājam ir tiesības piedalīties tikai tad, kad organizatoriskā komiteja ir apstiprinājusi. Oficiālā dokumentācija jānosūta organizatoriem.
  4. Meitenēm ir tiesības spēlēt 1 vecuma grupā, kas ir zemāka par 2 dzimšanas gadiem.

B. Komandā var pieteikt 22 spēlētājus (ieskaitot 2 vārtsargus). Izņēmumi pieļaujami tikai pēc vienošanās ar turnīra organizatoriem. Maksimālais komandas pārstāvju sastāvs (treneri, vadītāji un citi pārstāvji) ir ierobežots līdz 3 personām. Izņēmumi pieļaujami tikai pēc vienošanās ar turnīra organizatoriem.

C. Visiem dalībniekiem turnīra laikā līdzi ir jābūt personu apliecinošam dokumentam vai personas apliecības kopijai, kuru nepieciešamības gadījumā var lūgt. Ja ID nevar uzrādīt, organizatori var lemt par tehniskā zaudējuma piešķiršanu komandai.

D. Komandai jābūt gatavai nākt uz ledus 5 minūtes pirms spēles sākuma. Pretējā gadījumā organizatori var lemt par tehniskā zaudējuma piešķiršanu komandai ar rezulātu 0:5.

E. Pirmā minētā komanda ir mājinieku komanda, un attiecīgi otrā minētā komanda ir viesu komanda. Mājinieki spēlē tumšos kreklos, bet viesi – gaišos kreklos.

F. Mājinieki ieņem soliņu labajā malā.

G1. Nekādā gadījumā nav atļauts mainīt spēlētājus starp komandām, ja klubam ir divas vai vairāk komandas vienā vecuma grupā. Pretējā gadījumā organizatori var lemt par tehniskā zaudējuma piešķiršanu komandai ar rezultātu 0:5 un/vai diskvalifikāciju no turnīra.

G2. Pēc pirmās spēles sākuma vairs nevar pievienot spēlētājus. Visi spēlētāji, kas tiks izmantoti nedēļas nogalē, jāiekļauj sistēmā pirms pirmās spēles.

H. Turnīra pārstāvji nav atbildīgi par kādas komandas pazaudētu/bojātu personīgo mantu, inventāru. Neatstājiet ģērbtuvēs nekādas vērtslietas!

I. Hokeja nūjas drīkst izmantot tikai spēļu laikā uz ledus. Hokeja nūju izmantošana ārpus ledus (mītnē, halles koplietošanas telpās utt.) nav atļauta. Pārkāpuma gadījumā atbildīgais spēlētājs/spēlētāji var tikt diskvalificēti no turnīra. Šo lēmumu var pieņemt arī arēnas darbinieki.

J. Ģērbtuvēs drīkst atrasties tikai komandai piederošie spēlētāji un treneri, komandas pārstāvji. Ģērbtuves pēc to lietošanas jāatstāj tīras.

K. Spēles ilgums ir 3x15 minūtes (tekošais laiks). Trešā perioda pēdējās divas minūtes – stādinošais laiks. Vienas spēles maksimālais ilgums ir 60 minūtes (ieskaitot iesildīšanos), ja konkrētās spēles tiesnesis nav lēmis citādi.

Izņēmums: spēles U-9 un U-10 turnīrā ir 1x35 minūtes (tekošais laiks) un spēles pēdējās divas minūtes – stādinošais laiks. Vienas spēles maksimālais ilgums ir 45 minūtes (ieskaitot iesildīšanos), ja konkrētās spēles tiesnesis nav lēmis citādi.

L. Pirmajā kārtā visas komandas savā starpā spēlēs vienu reizi. Uz otrās kārtas spēlēm un fināliem atsaucamies uz katra individuālā turnīra formātu.

M. Punktu iegūšanas kārtība:

1. Pamatlaika noslēgumā uzvarētāju komandai 3 punkti

2. Ja spēle ir beigusies ar neizšķirtu, pamatlaika beigās abām komandām 1 punkts

3. 0 punktu komandai, kura zaudēja spēli pamatlaikā

N. Izšķiršanās sistēma (nav saskaņā ar IIHF noteikumiem)

1. Ja divas komandas iegūst vienādu punktu skaitu:

1.1. Izšķiršanas sistēma divām komandām, kurām ir vienāds punktu skaits kopvērtējumā, ir spēle starp abām komandām, un spēles uzvarētājam ir prioritāte.

1.2. Ja spēle starp abām komandām arī ir beigusies ar neizšķirtu, tiek ņemta vērā labākā vārtu starpība attiecīgajās grupas spēlēs;

1.3. Ja vārtu starpība ir vienāda, tiek ņemts vērā lielākais gūto vārtu skaits attiecīgajās grupas spēlēs.

1.4. Ja gūto vārtu skaits ir vienāds, tiek ņemts vērā kopējais soda minūšu skaits attiecīgajās grupas spēlēs. Augstāku vietu ieņem komanda ar mazāko soda minūšu skaitu.

1.5. Ja kopējais minūšu skaits ir vienāds, turnīra organizatori izlozē galīgo vietu attiecīgajās grupās abu komandu pārstāvju priekšā.

2. Ja trīs vai vairāk komandas iegūst vienādu punktu skaitu:

2.1. Ņemot vērā spēles starp katru neizšķirta komandu, tiek izveidota apakšgrupa, kurā tiek pielietoti tiešajās spēlēs iegūtie punkti starp neizšķirta komandām, no kurām komandas tiek attiecīgi sakārtotas, pamatojoties uz lielāko punktu skaitu.

2.2. Ja divas vai vairāk komandas iegūst vienādu punktu skaitu, tiek ņemta vērā labākā vārtu starpība attiecīgajās apakšgrupas spēlēs;

2.3. Ja divām vai vairāk komandām ir vienāda vārtu starpība, tiek ņemts vērā lielākais gūto vārtu skaits attiecīgajās apakšgrupas spēlēs.

2.4. Ja divas vai vairāk komandas gūst vienādu vārtu skaitu, tiek ņemts vērā kopējais soda minūšu skaits attiecīgajās apakšgrupas spēlēs. Augstāku vietu ieņem komanda ar mazāko soda minūšu skaitu.

2.5. Ja divas vai vairāk komandas saņem vienādu soda minūšu skaitu, tiek ņemta vērā labākā vārtu starpība attiecīgajās sākotnējās grupas spēlēs;

2.6. Ja divām (2) vai vairāk komandām sākotnējās grupas spēlēs ir vienāda vārtu starpība, tiek ņemts vērā lielākais gūto vārtu skaits attiecīgajās grupas spēlēs.

2.7. Ja divas vai vairāk komandas gūst vienādu vārtu skaitu sākotnējās grupas spēlēs, tiek ņemts vērā kopējais soda minūšu skaits attiecīgajās grupas spēlēs. Augstāku vietu ieņem komanda ar mazāko soda minūšu skaitu.

2.8. Ja sākotnējās grupas spēlēs divas vai vairākas komandas saņemušas vienādu soda minūšu skaitu, turnīra organizatori izlozē attiecīgās grupas komandu galīgo vietu abu (vai vairāk) komandu pārstāvju priekšā.

O. Ja izslēgšanas spēlēs rezultāts ir neizšķirts, uzvarētāja noteikšanai tiek noteikta 3 soda metienu sērija, kurā pirmo metienu realizē mājinieki. Ja uzvarētājs joprojām nav noskaidrots, komandas turpina veikt pa viena metienam, viesu komandai izpildot pirmo metienu, līdz tiek pieņemts lēmums.

P. Pirmos trīs metienus veic dažādi spēlētāji. Pēc tam viens un tas pats spēlētājs var veikt vairākus metienus. Spēlētājs, kurš pamatlaika beigās joprojām izcieš sodu, nevar izpildīt soda metienu.

J. Ja pēdējā spēlē par 1. un 2. vietu ir neizšķirts, tiek noteikts 5 minūšu pagarinājums, līdz kāda no komandām gūst pirmos vārtus formātā 3 pret 3 spēlētāji. Ja pagarinājuma laikā uzvarētājs netiek noskaidrots, notiek soda metienu sērija saskaņā ar iepriekš minēto O punktu.

R. Sodi:

1. Mazais sods – 2 minūtes (tekošais laiks)

2. Lielais sods – 5 minūtes (tekošais laiks)

3. Sods par nesportisku rīcību (5+20) – spēlētājs/komandas pārstāvis, kuram ir piespriests sods, tiek nosūtīts prom no laukuma uz atlikušo spēles laiku. Ja vienam un tam pašam spēlētājam/komandas pārstāvim tiek piešķirts jau otrais 5+20 sods turnīra laikā, viņš tiek diskvalificēts uz nākamo spēli. Gadījumā, ja tas pats spēlētājs/komandas pārstāvis saņem trešo 5+20 sodu, viņš tiek pilnībā diskvalificēts no turnīra.

S. Spēka paņēmieni ir aizliegti U12, U11, U10 un U9 vecuma grupās.

T. U12, U11, U10 un U9 vecuma grupās spēles tiek aizvadītas, neievērojot noteikumus par pārmetienu.

U. U9 vecuma grupā spēles tiek aizvadītas, nefiksējot noteikumus par aizmuguri (off-side rule). U13, U14, U15, U16 vai U18 komandai, kurai ir fiksēts pārmetiens (iceing rule), ir aizliegts mainīt spēlētājus (un vārtsargu) saskaņā ar IIHF standartiem. U10, U11 un U12 vecuma grupās drīkst mainīt spēlētājus.

V. U9 un U10 grupu komandas pēc pārtraukuma nemainās pusēm, lai spēlētājiem būtu vieglāk mainīties.

Z. Turnīra organizatori patur tiesības pieņemt lēmumus par situācijām, kas minētas un nav ietvertas turnīra noteikumos un reglamentā.