RIGA HOCKEY CUP SPĒLES NOTEIKUMI
1. Spēles noteikumi
1.1. Reglamentējošais noteikumu kopums
RIGA HOCKEY CUP ir dziļi kopīgas vērtības ar Starptautisko Ledus hokeja federāciju (IIHF) un Latvijas hokeja federāciju (LHF), piemēram, solidaritāte, godprātība, prasmes, kaislība, disciplīna, cieņa un spēles principi, kas turnīra ietvaros tiks ievēroti un veicināti.
Visi mači tiks aizvadīti saskaņā ar Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) – IIHF OFICIĀLĀ NOTEIKUMU GRĀMATA 2024/25 – versijas 1.0, 2024. gada maija noteikumiem, ja vien šajā dokumentā nav īpaši veiktas izmaiņas. Šajā dokumentā skatiet noteiktas modifikācijas vecuma grupām.
Turnīra organizatori patur tiesības pieņemt lēmumus par situācijām, kas nav minētas vai iekļautas turnīra noteikumos un nolikumā.
1.2. ATBILSTOŠAS IESTĀDES UN DISCIPLĪNA
“Atbilstošās iestādes” saskaņā ar IIHF Oficiālo noteikumu grāmatu attiecas īpaši uz RIGA HOCKEY CUP disciplināro komiteju, kuras jurisdikcijā ir piemērot šos spēles noteikumus konkrētajam jautājumam, kā noteikts un saskaņā ar RIGA HOCKEY CUP Disciplināro kodeksu un citiem attiecīgajiem noteikumiem. Atbilstošās iestādes izskata visus incidentus, kas ir sodīti ar spēles pārkāpumu vai spēles sodu.
Turklāt, attiecīgajām iestādēm ir tiesības pārskatīt visas spēlētāju, treneru un nespēlējošā komandas personāla darbības, kas varētu būt šo spēles noteikumu pārkāpums.
Turnīra organizatori patur tiesības informēt hokeja asociāciju par konkrēto komandu, spēlētāju vai komandas personālu, ja tie ir bijuši lēmumā par situācijām.
1.3. SPĒLES NOTEIKUMU GROZĪJUMI
1.3.1. Noteikums 1.8. vārtsarga ierobežots laukums (trapece)
Šis noteikums netiek pielietots vecuma kategorijām U-9, U-10, U-11, U-12, U-13, U-14.
1.3.2. Noteikums 3.1. Spēlētāju soliņi
Papildu punkts:
Komanda, kas tiek minēta pirmā protokolā ir mājinieku komanda, un attiecīgi otrā minētā komanda ir viesu komanda.
1.3.3. Noteikums 5.1. tiesīgi spēlētāji
Spēle notiek starp divām (2) komandām, kas spēlē uz ledus esošo un ārpus ledus esošo amatpersonu vadībā.
Komanda sastāv no divdesmit diviem (22) spēlētājiem. Pieļaujamii ne vairāk kā divdesmit (20) slidotāji un divi (2) vārtsargi.
Šajos spēles noteikumos jebkura atsauce uz “spēlētāju” attiecas gan uz slidotājiem, gan vārtsargiem. Jebkura atsauce uz “vārtsargu” nozīmē, ka noteikuma sadaļa ir raksturīga vārtsargiem.
Trenerim “komandas lapa” jāiesniedz turnīra IT sistēmā vismaz piecpadsmit (15) minūtes pirms komandas pirmās spēles sākuma turnīrā, un pēc pirmās komandas spēles uzsākšanas turnīrā komandas lapā izmaiņas nav pieļaujamas.
Spēlē un pirmsspēles iesildīšanā var piedalīties tikai tiesīgi spēlētāji.
Spēlētājus uzskata par tiesīgiem, ja tie atbilst turnīra atbilstības kritērijiem un nav saņēmuši papildu disciplinārsodus.
Spēles noteikumi neļaus komandai atrasties uz ledus vairāk par sešiem (6) spēlētājiem (vienam (1) vārtsargam un pieciem (5) slidotājiem) jebkurā spēles laikā, kad komanda netiek sodīta.
Komandai uz ledus jānovirza vismaz četri (4) spēlētāji (viens (1) vārtsargs un trīs (3) slidotāji), ja tiek sodīti divi (2) vai vairāki spēlētāji.
Skatīt 74.noteikumu – Skaitliskā sastāva pārkāpums.
Komandai jānovirza uz ledus nepieciešamais spēlētāju skaits, lai atsāktu spēlēt.
Skatīt 66. noteikumu – Spēles zaudēšana.
1.3.4. Noteikums 5.3. vārtsargs
Noteikums aizstāts ar:
Ir atļauti divi vārtsargi.
Vienam klubam ar vairākām komandām vienā vecuma grupā var būt viens norīkots vārtsargs konkrētajai komandai, kuru nevar mainīt turnīra laikā, taču kluba trešais (3.) vārtsargs var tikt pārvirzīts starp komandām, par to paziņojot iepriekš un pēc organizatoru apstiprinājuma.
1.3.5. Noteikums 5.4. treneri un komandas personāls
Noteikums aizstāts ar:
Tikai spēlētāji formastērpos un oficiālais komandas personāls, kas ir pienācīgi reģistrēts komandas pieteikumā, drīkst ieņemt tā paredzētos spēlētāju soliņus.
Katrā komandā ir jābūt vismaz vienam un ne vairāk kā trim (3) personāla locekļiem aiz komandas uz spēlētāju soliņa, lai darbotos kā treneris, un vismaz vienam (1) kvalificētam trenerim vai medicīnas ekspertam, lai ārstētu spēlētājus savainojuma gadījumā. Izņēmumi pieļaujami tikai pēc vienošanās ar turnīra organizatoriem.
Komandas amatpersonas var būt vienā un tajā pašā vecuma grupā viena kluba dažādās komandās.
1.3.6. Noteikums 7. sākuma sastāvs
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.7. Noteikums 9.1. komandas formastērpi
Papildu punkts:
Mājas komanda spēlē tumšās formās, un līdz ar to viesu komanda spēlē gaišās formās.
1.3.8. Noteikums 9.7. sejas sargi
Noteikums aizstāts ar:
Visiem slidotājiem ir jābūt sejas aizsardzībai saskaņā ar īpašiem noteikumiem un vadlīnijām par atbilstošu galvas/sejas/mutes aizsardzību vīriešu junioru kategorijā “līdz 18 gadiem”, Noteikums 202.2.
1.3.9. Noteikums 9.12. kakla aizsargi
Noteikums aizstāts ar:
Par šī noteikuma pārkāpšanu junioru hokeja 202.7. noteikumā – piemēro vīriešu junioru hokejam specifisko ekipējumu.
1.3.10. Noteikums 9.13. mutes aizsargi
Noteikums aizstāts ar:
Par šī noteikuma pārkāpšanu junioru hokeja 202. noteikumā – piemēro vīriešu junioru hokejam specifisko ekipējumu.
1.3.11. Noteikums 10.7. nūjas mērījumi soda metienu izpildes laikā
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.12. Noteikums 11.1 vārtsarga ekipējums
Noteikums aizstāts ar:
Izņemot slidas un nūju, visam vārtsarga valkātajam ekipējumam ir jābūt konstruētam tikai un vienīgi aizsardzības nolūkos, un viņi nedrīkst valkāt apģērbu vai izmantot ierīces, kas sniegtu nepamatotu palīdzību vārtu sargāšanā.
Rīkotāji var pārbaudīt vārtsarga ekipējumu (ieskaitot nūjas), lai pārliecinātos par noteikumu ievērošanu. Viņi ziņo par saviem konstatējumiem disciplinārlietu iestādei, lai tā veiktu atbilstošu disciplinārsodu.
Skatīt IIHF 2024 noteikumu III pielikumu – Hokeja aprīkojums.
1.3.13. Noteikums 11.3 krūšu un roku sargi
Noteikums aizstāts ar:
Katra vārtsarga krūšu un roku aizsargiem jābūt anatomiski proporcionālam un izmēram atbilstošiem, pamatojoties uz šī vārtsarga individuālajām fiziskajām īpašībām..
Krūškurvja polstera priekšējās malās vai sānos, roku iekšpusē vai ārpusē vai pāri pleciem nav atļautas paaugstinātas izciļņas.
Slāņošana rumpja sānu malā ir atļauta, lai pievienotu ribu aizsardzību, tomēr minētais biezums nedrīkst pārsniegt krūšu priekšpuses bloku biezumu un ar nosacījumu, ka sānu aizsardzībai jāaptver spēlētāja rumpja kontūra. Ja, vārtsargam ieņemot parasto pietupienu, plecu vai plecu aizsargs tiek nospiests virs pleca kontūras, krūšu polsteris tiks uzskatīts par nelikumīgu.
Jebkurš krūšu un roku aizsargs, kas pēc turnīra pārstāvju veiktajiem mērījumiem tiek uzskatīts vārtsargam par lielu, tiks uzskatīts par nelegālu šī vārtsarga ekipējumu neatkarīgi no tā, vai tas būtu vai nav bijis iepriekšējā aprīkojuma maksimuma robežās.
1.3.14. Noteikums 11.4 bikses
Noteikums aizstāts ar:
Katra vārtsarga valkātajām biksēm jābūt anatomiski proporcionālām un atbilstošām izmēram, pamatojoties uz šī vārtsarga individuālajām fiziskajām īpašībām.
Bikšu stilbā vai jostasvietā nav atļauts izmantot iekšēju vai ārēju polsterējumu, kas pārsniedz to, kas nepieciešams, lai nodrošinātu aizsardzību (t.i., bez izciļņiem, iekšpusē vai ārā).
Ja vārtsargs valkā bikses brīvi, ļaujot viņam aizvērt brīvo vietu starp kājām virs aizsarga, kad viņi atrodas pietupienā, tiks uzskatītas par nelikumīgām. Augšstilbu aizsargiem bikšu iekšpusē ir jāievēro kājas kontūra. Plakani augšstilbu aizsargi nav atļauti.
Jebkuras bikses, kuras turnīra pārstāvji uzskatīs par neatbilstošām šim noteikumam, tiks uzskatītas par nelegālu šī vārtsarga ekipējumu neatkarīgi no tā, vai tās būtu iepriekšējā ekipējuma maksimuma robežās.
Jebkurš izmaiņu pieprasījums ir jāiesniedz kopā ar pieteikumu organizatoriem pirms jebkādu izmaiņu vai papildinājumu veikšanas.
1.3.15. Noteikums 11.8. sejas maska
Noteikums aizstāts ar:
Skatīt noteikumu 202.2. SEJAS AIZSARDZĪBA – VĪRIEŠU JUNIONU HOKEJS “LĪDZ 18 GADIEM” – VECUMA KATEGORIJA.
1.3.16. Noteikums 11.9. IIHF VEIKTĀS PĀRBAUDES
Noteikums aizstāts ar:
Vārtsargiem nav atļauts piedalīties spēlē ar noteikumiem neatbilstošu ekipējumu. Organizatoru veiktās pārbaudes var notikt jebkurā laikā, pirms spēles, tās laikā vai pēc spēles.
Turnīra pārstāvji var paņemt ekipējumu no jebkura vai visiem iesaistītajiem vārtsargiem. Šo ekipējumu var novirzīt drošā vietā mērījumu veikšanai.
Pirms dalības spēlē vai turpmākas izmantošanas tajā ir jālabo neatbilstošs un nelegālās ekipējums.
Ja turpmāko pārbaužu laikā tiks konstatēti turpmāki pārkāpumi, par notikušo tiks ziņots disciplinārlietu iestādei.
Par atteikšanos nodot ekipējumu rīkotāja pārbaudei tiks piemērotas tādas pašas sankcijas kā vārtsargam ar nelegālu ekipējumu.
1.3.17. Noteikums 12.5. IIHF VEIKTĀS PĀRBAUDES
Noteikums aizstāts ar:
Organizatori var veikt pārbaudes.
1.3.18. Noteikums 15.1. soda piemērošana
Noteikums aizstāts ar:
Turnīra ietvaros var tikt piemēroti šādi sodi: mazais, mazais sola, mazais sods un disciplinārsods, lielais sods un disciplinār sods, un spēles sods.
Disciplinārsods ilgst desmit minūtes spēles laika, bet šo laukuma spēlētāju var aizstāt uz ledus ar citu spēlētāju. Laukuma spēlētājam sods jāizcieš pilnībā, ja vien viņš nav savainots; tādā gadījumā uz noraidīto spēlētāju sola sodu viņa vietā izcieš komandas biedrs, kuru ar kapteiņa starpniecību nozīmējis treneris. Laukuma spēlētājs nedrīkst atgriezties uz ledus, kamēr nav bijis pirmais svilpes signāls, kas seko pēc desmit minūšu laika beigām.
Ja jebkurā brīdī spēles laikā laukuma spēlētājam tiek uzlikts otrs disciplinārsods, tas pārvēršas par automātisku disciplinārsodu līdz spēles beigām. Viņam jādodas uz ģērbtuvēm, bet uz ledus viņu var nekavējoties aizvietot un sods viņa vietā nevienam komandas biedram nav jāizcieš.
Ja disciplinārsods tiek uzlikts vārtsargam, sodu viņa vietā izcieš laukuma spēlētājs, kurš brīdī, kad atskanēja svilpe, lai pārtrauktu spēli, bija uz ledus un kuru ar kapteiņa starpniecību nozīmējis treneris.
Ja laukuma spēlētājam vienlaikus uzlikts mazais sods un disciplinārsods, sodītajai komandai nekavējoties uz noraidīto spēlētāju sola jāsūta vēl viens laukuma spēlētājs mazā soda izciešanai. Šo laukuma spēlētāju nedrīkst aizstāt uz ledus ar citu spēlētāju. Šī soda laika beigās komandas biedrs drīkst atstāt noraidīto spēlētāju solu, bet laukuma spēlētājs, kurš izdarījis pārkāpumus, paliek uz noraidīto spēlētāju sola, lai izciestu disciplinārsodu. Lai gan komandas biedrs izcieš mazo sodu, disciplinārsoda laiks nesākas, pirms nav beigušies soda laiki par mazākiem pārkāpumiem.
Spēles noteikumu piemērošana spēles sods tiek uzskatīts par tādu pašu kā lielais sods un automātisks disciplinārsods līdz spēles beigām.
1.3.19. Noteikums 16.1 mazais sods
Papildu punkti:
Mazais un automātisks disciplinārsods var tikt piemērots jebkuram spēlētājam, kurš izdara fizisku pārkāpumu, un pēc tiesneša ieskatiem šāds spēlētājs netiks pietiekami sodīts, uzliekot mazo vai divkāršu mazo sodu par šādiem pārkāpumiem:
I grūšana apmalē;
II nepareizs uzbrukums;
III grūšana mugurā;
IV klupināšana;
V sitiens ar elkoni;
VI uzbrukums pretinieka galvai;
VII sitiens ar celi;
VIII rupjība.
Šāds neapdomīga apdraudējuma novērtējums balstās uz pārkāpuma smagumu, saskarsmes smagumu, vardarbības pakāpi un vispārējo nosodāmību.
1.3.20. Noteikums 19.3. pēdējās piecas minūtes un papildlaiks
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.21. Noteikums 21.1. lielais sods un disciplinārsods līdz spēles beigām
Noteikums aizstāts ar:
Spēles sods ir jāpiemēro ikvienam spēlētājam, kurš izdara darbību, kas nav ietverta spēles noteikumos un, pēc tiesneša sprieduma, apdraud jebkuru spēlē iesaistīto personu.
1.3.22. Noteikums 20.1. lielais sods
Šis noteikums ir mainīts.
Šajā turnīrā tiek izdalīts lielais sods un spēles sods, un tas tiek piemērots saskaņā ar visiem īpašajiem noteikumiem, kur tiek piemērots lielais sods un automātiskais disciplinārsods līdz spēles beigām.
Tiesnesis pēc saviem ieskatiem var noteikt lielo sodu un automātisku disciplinārsodu līdz spēles beigām, kā arī spēles sodu.
LIELAIS SODS:
Liels sods ir jāpiemēro jebkuram spēlētājam, kurš izdara fizisku pārkāpumu un kurš neapdomīgi apdraud pārkāpumu izdarījušo spēlētāju tādā veidā, ka pēc tiesneša ieskatiem šāds spēlētājs netiktu pietiekami sodīts, uzliekot mazo sodu vai divkāršu mazo sodu, mazo un disciplinārsodu.
Šāds neapdomīga apdraudējuma novērtējums balstās uz pārkāpuma smagumu, saskarsmes smagumu, vardarbības pakāpi un vispārējo nosodāmību.
Jebkurš spēlētājs, kurš izdara pārkāpumu, kas tiek novērtēts ar lielais sodu, saņems arī papildu disciplinārsodu līdz spēles beigām un tiks izslēgts no spēles saskaņā ar 201.1. noteikumu. SODU NOVĒRTĒJUMS – VĪRIEŠU JUNIORU "LĪDZ 20" UN "LĪDZ 18" VECUMA KATEGORIJAS.
SPĒLES SODS:
Spēles sods ir jāpiemēro jebkuram spēlētājam, kurš izdara fizisku pārkāpumu un kurš neapdomīgi apdraud pārkāpušo spēlētāju tādā veidā, ka pēc tiesnešu ieskatiem šāds spēlētājs netiktu pietiekami sodīts:
I piešķirot lielo sodu un automātiski disciplinārsodu līdz spēles beigām (5’+20’); vai
II Savainojums vai mēģinājums apzināti savainot pretinieku nenoved automātiski pie spēles soda, bet to var izmantot kā norādi, vai neapdomīgais apdraudējums ir pietiekami smags, lai uzliktu spēles sodu (25’). Šeit norādītie fiziskie pārkāpumi var paredzēt izņēmumus vai papildu kritērijus.
Spēles sods izraisa tūlītēju spēlētāja vai komandas amatpersonas izraidīšanu no spēles un piecu minūšu sodu, ko izcieš trenera nozīmēts komandas biedrs ar kapteiņa starpniecību. Šo spēlētāju uz ledus nav atļauts nomainīt, kamēr nav beidzies piecu minūšu soda laiks.
1.3.23. Noteikums 20.6. Video apskats par lielajiem sodiem
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.24. Noteikums 20.7. ziņošana
Noteikums aizstāts ar:
Tiesnesim nekavējoties jāziņo atbildīgajām iestādēm par visiem galvenajiem sodiem un spēles sodiem un apkārtējiem apstākļiem.
1.3.25. Noteikums 23.2. DISCIPLINĀRIE PASĀKUMI
Noteikums aizstāts ar:
Par spēlētāju, treneri vai citu komandas personālu, kuram piemērots spēles sods, jāziņo attiecīgajām iestādēm, kurām ir visas tiesības piemērot sodītajai personai turpmākus disciplināros pasākumus.
1.3.26. Noteikums 23.3. DISCIPLINĀRIE PASĀKUMI – VISPĀRĒJĀ KATEGORIJA
Noteikums aizstāts ar:
Skatīt 2. punktu.
1.3.27. Noteikums 23.4. DISCIPLINĀRIE PASĀKUMI – necieņa pret tiesnešiem kategorija
Noteikums aizstāts ar:
Skatīt 2. punktu.
1.3.28. Noteikums 23.5. DISCIPLINĀRIE PASĀKUMI – nūjas pārkāpumu kategorija
Noteikums aizstāts ar:
Skatīt 2. punktu.
1.3.29. oteikums 23.6. DISCIPLINĀRIE PASĀKUMI – FIZISKO PĀRKĀPUMU KATEGORIJA
Noteikums aizstāts ar:
Skatīt 2. punktu.
1.3.30. Noteikums 23.8. CITI PĀRKĀPUMI – kas rezultējās disciplinārsodā līdz spēles beigām
Noteikums aizstāts ar:
Pēc sekojošā pārkāpumu saraksta tiks piemērots spēles sods:
I spēlētājs vai komandas personāls, kurš traucē vai sit skatītājam.
II spēlētājs vai komandas personāls izsaka rasistiskus nievas vai apvainojumus vai seksuālas piezīmes.
III spēlētājs vai komandas personāls spļauj, smērē ar asinīm pretinieku vai skatītāju.
IV spēlētājs vai komandas personāls kož pretiniekam vai skatītājam.
V spēlētājs vai komandas personāls, kurš izmanto galvu ar ķiveri vai bez tās un sit (sit ar galvu) pretiniekam;
VI spēlētājs, kurš ģenerē šūpošanās kustību ar slidu, kas vērsta pret jebkuru pretinieka ķermeņa daļu, un sit vai mēģina spert pretinieku.
VII vārtsargs, kurš izmanto savu bloķētāja cimdu, lai iesistu pretiniekam pa galvu, kaklu vai seju spēles laikā, pēc svilpes vai jebkurā laikā spēles gaitā ilgstošas spēlētāju konfrontācijas laikā.
VIII komandas personāls, kurš ir iesaistīta kautiņā, uz ledus vai ārpus tā.
1.3.31. Noteikums 28.1. PAPILDU DISCIPLĪNA
Noteikums aizstāts ar:
Attiecīgās iestādes var pēc saviem ieskatiem izmeklēt jebkuru incidentu, kas notiek saistībā ar jebkuru spēli, kas tiek aizvadīta turnīrā.
Atbilstošās iestādes var novērtēt papildu disciplināros pasākumus par jebkuru pārkāpumu, ko spēles laikā vai pēc tās izdarījis spēlētājs, treneris vai komandas personāls vai komandas vadītājs, neatkarīgi no tā, vai tiesnesis(-ši) par šādu pārkāpumu ir vai nav sodījis.
Skatīt 2. punktu.
1.3.32. Noteikums 28.2. PAPILDU DISCIPLĪNA – PRIEKŠČEMPIONĀTS – un pārbaudes spēles
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.33. Noteikums 30.1. TIESNEŠU NOZĪMĒŠANA
Noteikums aizstāts ar:
RIGA HOCKEY CUP katrai spēlei nozīmē laukuma tiesnešus (tiesnešus, līnijtiesnešus) un brigādes tiesnešus (sekretāru un laika tiesnesi utt.).
Turnīra spēles tiesā divi tiesneši. Pusfināla un Fināla spēlēm organizatori var nozīmēt tiesnešus un līnijtiesnešus, kuri tiesās spēles, izmantojot trīs (3) vai (4) vīriešu sistēmu.
1.3.34. Noteikums 31.10. SPĒLES UN PERIODU SĀKUMS UN BEIGAS
Noteikums aizstāts ar:
Komandai jābūt gatavai nākt uz ledus piecas (5) minūtes pirms spēles sākuma. Pretējā gadījumā organizatori var lemt par tehniskā zaudējuma piešķiršanu komandai ar 0:5.
1.3.35. Noteikums 34.1. VISPĀRĒJIE PIENĀKUMI
Noteikums aizstāts ar:
Spēles hronometrs fiksē katra spēles perioda sākuma un beigu laiku.
Spēles laikā spēles laika uzraugs iedarbinās pulksteni ar ripas nomešanu un aptur pulksteni, izdzirdot uz tiesneša svilpi vai vārtu gūšanu.
Jābūt pieejamiem rokas hronometriem, lai noteiktu pareizo spēles laiku laika noteikšanas sistēmas kļūmes gadījumā.
1.3.36. Noteikums 34.2. starplaiks
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.37. Noteikums 35.7. nūjas mērījumi
Noteikums aizstāts ar:
Šim noteikumam tiks izmantota atbilstoša mērlente.
1.3.38. Noteikums 36 STATISTIKAS PERSONĀLS
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.39. Noteikums 37 VIDEO APSKATS
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.40. Noteikums 38 TRENERA IZAICINĀJUMS
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.41. Noteikums 39 necieņa pret tiesnešiem
Šis noteikums ir mainīts.
Spēles sods par "nesportisku uzvedību – necieņa pret tiesnešiem" tiek piemērots saskaņā ar šo noteikumu par šādiem pārkāpumiem:
I Spēlētājs vai komandas personāls, kurš tīši un neapdomīgi jebkādā veidā pielieto spēku vai rada traumu tiesnesim;
II Spēlētājs, kurš met ar vai šūpo nūju tiesnesim (sitot viņam vai ne) vai raida ripu pa tiesnesi;
III Spēlētājs vai komandas apersonāls, kurš draud, izsaka rasistisku vai etnisku apvainojumu, spļauj, smērē asinis vai izsaka seksuālas piezīmes tiesnesim;
IV Spēlētājs vai komandas personāls, kas uz ledus vai jebkurā vietā hallē tieši pirms spēles, spēles laikā vai tūlīt pēc tās izdara jebkādus nepiedienīgus žestus vai darbības pret tiesnesi.
1.3.42. Noteikums 40.1. disciplinārsods līdz spēles beigām
Šis noteikums ir mainīts.
Jebkurš spēlētājs, kurš apzināti jebkādā veidā pielieto fizisku spēku pret kādu tiesnesi, ja šādas darbības varētu radīt turpmāku ievainojumus, fiziski pazemo vai apzināti pielieto fizisku spēku pret tiesnesi ar mērķi atbrīvot no tiesneša strīda laikā vai uzreiz pēc strīda saņem spēles sodu.
1.3.43. Noteikums 40.2. PAPILDU DISCIPLĪNA – diskvalifikācija – kategorija i
Skatīt 2.8.2. punktu
1.3.44. Noteikums 40.3. PAPILDU DISCIPLĪNA – diskvalifikācija – kategorija II
Skatīt 2.8.3. punktu.
1.3.45. Noteikums 40.4. PAPILDU DISCIPLĪNA – diskvalifikācija – kategorija III
Skatīt 2.8.4. punktu
1.3.46. Noteikums 40.5. PAPILDU DISCIPLĪNA – diskvalifikācija process
Noteikums aizstāts ar:
Pēc spēles, kurā tiek uzlikts šāds spēles sods, tiesnešiem ir jāsniedz mutisks un/vai rakstisks ziņojums kompetentajām iestādēm. Disciplinārā iestāde informēs attiecīgo spēlētāju un komandu, un attiecīgi tiks uzsākta attiecīgā procedūra.
1.3.47. Noteikums 40.6. PAPILDU DISCIPLĪNA
Skatīt 2. punktu.
1.3.48. Noteikums 63.8 spēlētāju maiņu veikt nedrīkst
Šis noteikums netiek pielietots uz turnīra spēlēm vecuma grupās no U-9 līdz U-12.
1.3.49. Noteikums 77.1. sēles laiks
Noteikums aizstāts ar:
Vecuma grupās U-9 un U-10:
Spēles U-9 un U-10 vecuma grupu turnīros ir 1 x 35 minūtes (spēles ”netīrais” laiks), bet pēdējās divas spēles minūtes – apstāšanās laiks. Vienas spēles maksimālais ilgums ir 45 minūtes (t.sk. iesildīšanās).
Vecuma grupas U-11, U-12, U-13, U-14, U-15, U-16, U-18:
U-11, U-12, U-13, U-14, U-15, U-16, U-18 vecuma grupās spēles ilgums ir 3 x 15 minūtes (spēles ”netīrais” laiks). Trešā perioda pēdējās divas minūtes – ”tīrais” laiks. Vienas spēles maksimālais ilgums ir 60 minūtes (ieskaitot iesildīšanos), ja konkrētās spēles tiesnesis nav lēmis citādi.
1.3.50. Noteikums 77.2. starplaiks
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.51. Noteikums 77.3. kavēšana
Noteikums aizstāts ar:
Jebkuru kavēšanos pārvalda tiesneša lēmumi.
1.3.52. Noteikums 81.1. pārmetiens
Šis noteikums netiek pielietots uz turnīra spēlēm vecuma grupā U-9.
1.3.53. Noteikums 81.4. spēlētāju nomaiņa pēc pārmetiena fiksēšanas
Šis noteikums nav attiecināms uz vecuma kategorijām U-9 un U-10.
Šis noteikums netiek piemērots turnīru spēlēm vecuma grupās U-11 un U-12.
1.3.54. Noteikums 83. aizmugure
Šis noteikums netiek pielietots vecuma kategorijai U-9.
1.3.55. Noteikums 84.1. papildlaika process – priekšsacīkstes
Noteikums aizstāts ar:
Priekšsacīkstēs visas komandas savā starpā spēlēs vienu reizi. Otrās kārtas spēlēm un fināliem atsaucamies uz katra individuālā turnīra formātu.
Turnīra priekšsacīkstēs nav paredzētas nekādas pagarinājuma procedūras. Pēc spēļu pamatlaika beigām komandām tiek piešķirti šādi punkti:
I Trīs (3) punkti uzvarējušajai komandai pamatlaika beigās.
II Viens (1) punkts abām komandām pamatlaika beigās, ja spēle ir neizšķirta.
III Nulle (0) punktu komandai, kura zaudēja spēli pamatlaikā.
Ja divas (2) komandas iegūst vienādu punktu skaitu:
I Izšķiršanas sistēma divām komandām ar vienādu punktu skaitu kopvērtējumā būs spēle starp abām komandām, spēles uzvarētājam ir prioritāte.
II Ja spēle starp abām (2) komandām arī ir neizšķirta, tiek ņemta vērā labākā vārtu starpība attiecīgajās grupas spēlēs.
III Ja (labāka) vārtu starpība ir vienāda, tiek ņemts vērā lielāks gūto vārtu skaits attiecīgajās grupas spēlēs.
IV Ja (lielāks) gūto vārtu skaits ir vienāds, tiek ņemts vērā kopējais soda minūšu skaits attiecīgajās grupas spēlēs. Augstāku vietu ieņem komanda ar mazāk soda minūtēm.
V Ja kopējais minūšu skaits ir vienāds, tad turnīra organizatori abu komandu pārstāvju priekšā izlozē galīgo vietu attiecīgajās grupās esošajām komandām..
Ja trīs (3) vai vairāk komandas iegūst vienādus punktu skaitu:
I Ņemot vērā spēles starp katru neizšķirtu komandu, tiek izveidota apakšgrupa, kurā tiek piemēroti tiešajās spēlēs piešķirtie punkti starp neizšķirtajām komandām, no kurām komandas tiek attiecīgi sakārtotas pēc lielāka punktu skaita.
II Ja divas (2) vai vairākas komandas iegūst vienādu punktu skaitu, tiek ņemta vērā labākā vārtu starpība attiecīgajās apakšgrupas spēlēs.
III Ja divām (2) vai vairāk komandām ir vienāda vārtu starpība, tiek ņemts vērā lielāks gūto vārtu skaits attiecīgajās apakšgrupas spēlēs.
IV Ja divas (2) vai vairākas komandas gūst vienādu vārtu skaitu, tiek ņemts vērā kopējais soda minūšu skaits attiecīgajās apakšgrupas spēlēs. Augstāku vietu ieņem komanda ar mazāk soda minūtēm.
V Ja divas (2) vai vairākas komandas saņem vienādu soda minūšu skaitu, tiek ņemta vērā labākā vārtu starpība attiecīgajās sākotnējās grupas spēlēs.
VI Ja divām (2) vai vairākām komandām sākotnējās grupas spēlēs ir vienāda vārtu starpība, tiek ņemts vērā lielāks gūto vārtu skaits attiecīgajās grupas spēlēs.
VII Ja divas (2) vai vairākas komandas sākotnējās grupas spēlēs gūst vienādu vārtu skaitu, tiek ņemts vērā kopējais soda minūšu skaits attiecīgajās grupas spēlēs. Augstāku vietu ieņem komanda ar mazāk soda minūtēm.
VIII Ja sākotnējās grupas spēlēs divas (2) vai vairākas komandas saņem vienādu soda minūšu skaitu, turnīra rīkotāji izlozē attiecīgās grupas komandu galīgo vietu komandu pārstāvju priekšā.
1.3.56. Noteikums 84.4. pēcspēles metienu procedūras
Noteikums aizstāts ar:
Ja piemērojams, pēcspēles metienieniem tiks izmantota šāda procedūra:
I Metieni tiks veikti abos laukuma galos.
II Procedūra sāksies ar trīs (3) dažādiem slidotājiem no katras komandas, veicot alternatīvus metienus. Tiesības piedalīties pēcspēles metienu sērijā būs visiem spēlētājiem no abām komandām, kuri norādīti oficiālajā spēļu lapā, izņemot iii. punktā norādītos gadījumus.
III Jebkurš slidotājs, kura sods netika izpildīts papildlaika perioda beigās, nav tiesīgs būt par vienu no spēlētājiem, kurš tiek izvēlēs metienu veikšanai, un viņam jāpaliek uz noraidīto soliņa vai ģērbtuvē. Tāpat spēlētājiem, kuri izcieš sodus, kas tika piešķirti pēcspēles metienu izspēles laikā, jāpaliek uz noraidīto soliņa vai ģērbtuvē līdz pēcspēles metienu beigām.
IV Mājinieku komanda izpilda pirmo metienu.
V Vārtsargi aizstāv tos pašus vārtus kā spēlē vai pagarinājumā (ja piemērojams) un paliek vārtos, kad viņu komanda izpilda metienu.
VI Katras komandas vārtsargus var mainīt pēc katra metiena.
VII Metieni tiks veikti saskaņā ar 24. noteikumu – Pēcspēles metieni
VIII Abu komandu spēlētāji pārmaiņus veiks metienus, līdz tiks gūti izšķirošie vārti. Atlikušie metieni netiks veikti.
IX Ja rezultāts joprojām ir neizšķirts pēc tam, kad katra komanda ir izpildījusi visus metienus, procedūra turpinās ar veicot pa vienam metienam, izmantojot tos pašus vai citus spēlētājus. Komanda, kura veica otro metienu pirmajos trīs soda metienos, sāks pirmā nākamo metienu sēriju. Spēle tiek pabeigta, tiklīdz divu spēlētāju duelis nes izšķirošo rezultātu. Veicot papildus metienus, var komandas var izmantot vienu un to pašu spēlētāju.
X Oficiālais punktu uzskaitītājs reģistrēs visus izdarītos metienus, norādot spēlētājus un gūtos vārtus.
XI Spēles rezultātā tiks ieskaitīti tikai izšķirošie vārti. To ieskaita komandai, kas guva vārtus.
XII Ja komanda atsakās piedalīties pēcspēles metienu sērijā, spēle tiks pasludināta par šīs komandas zaudējumu un otrai komandai par uzvaru tiks piešķirti 3 punkti. Ja spēlētājs atsakās veikt metienu, viņa komandai tiks piešķirti neiegūti vārti.
1.3.57. Noteikums 84.5 papildlaika process – izslēgšanas spēles
Noteikums aizstāts ar:
Ja izslēgšanas spēlēs rezultāts ir neizšķirts, pēc turnīra noteikumu punkta 84.4. notiks pēcspēles metienu sērija.
1.3.58. Noteikums 84.6. papildlaika process – fināla spēle
Noteikums aizstāts ar:
Gadījumā, ja pēdējā spēlē par 1. un 2. vietu rezultāts ir neizšķirts, tad komandas izspēlē pagarinājumu līdz pirmiem gūtiem vārtiem, kas nav ilgāks par piecām (5) minūtēm, un par uzvarētāju tiks paziņota pirmos vārtus guvusī komanda.
Pagarinājuma periods tiek izspēlēts katrā komandā ar skaitlisko sastāvu trīs (3) slidotāji un viens (1) vārtsargs.
Ja pagarinājumā vārti netiek gūti, tad tiks veikta pēcspēles metienu sērija, saskaņā ar turnīra noteikumu 84.4.
1.3.59. Noteikums 86.1. SPĒLES SĀKUMS UN PERIODI
Spēļu telpās turnīra laikā, kur komandas ieiet un iziet uz ledus un soliņiem, izmantojot vienas un tās pašas durvis un gaiteņus, tiek veiktas procedūra, lai nodrošinātu komandu ieiešanu un iziešanu uz/no laukuma sakārtotā veidā un bez starpgadījumiem.
Spēles pulkstenis būs vienīgā laika noteikšanas ierīce, kas tiek izmantota pašas spēles laika noteikšanai.
Spēlei jāsākas paredzētajā laikā ar "iemetienu" laukuma centrā un jāatsākas nekavējoties katra starplaika beigās tādā pašā veidā, ja nepieciešams.
1.3.60. Noteikums 86.2. mazais sola sods
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.61. Noteikums 86.3. laukuma puses izvēle
Noteikums aizstāts ar:
Mājinieki ieņem vietas un aizsargā vārtus labajā malā, skatoties no soliņu puses uz ledus laukumu.
Katrā pamatlaika periodā komandām jāmaina laukuma puses.
Vecuma grupās U-9 un U-10 komandas pēc pārtraukuma laukuma puses nemainās.
1.3.62. Noteikums 86.4. kavēšana
Noteikums aizstāts ar:
Kavēšanās nav pieļaujama jebkādas ceremonijas, izstādes, demonstrācijas vai prezentācijas dēļ, ja vien to nav apstiprinājuši turnīra organizatori.
1.3.63. Noteikums 86.5. perioda beigas
Noteikums aizstāts ar:
Pirmā un otrā perioda beigās, dzirdot signālu, komandas paliek uz attiecīgajiem soliņiem.
Spēlētājiem nav atļauts nākt uz ledus spēles pārtraukuma laikā vai pirmā un otrā perioda beigās, lai iesildītos. Par jebkuru šī noteikuma pārkāpumu tiesnesis ziņos attiecīgajām iestādēm disciplinārai sodīšanai.
1.3.64. Noteikums 86.6. pirmspēles iesildīšanās
Noteikums aizstāts ar:
Pirms paredzētā spēles sākuma ir atļauta divu (2) minūšu iesildīšanās, katrai komandai jāierobežo darbība savā laukumā.
Spēles laika tiesnesis ir atbildīgs par signalizēšanu par pirmsspēles iesildīšanās sākumu un beigām, un par visiem spēlētāju izdarītajiem šī noteikuma pārkāpumiem ir jāziņo attiecīgajām iestādēm.
1.3.65. Noteikums 86.7. spēles sākums
Noteikums aizstāts ar:
Komandai jābūt gatavai nākt uz ledus 5 minūtes pirms spēles sākuma. Pretējā gadījumā organizatori var lemt par tehniskā zaudējuma piešķiršanu komandai ar 0:5.
Ja komanda spēles sākumā neierodas uz ledus laicīgi bez attaisnojuma, par šo incidentu tiks ziņots kompetentajām iestādēm. Ja tas tiek uzskatīts par vajadzīgu, attiecīgās iestādes var piemērot papildu disciplīnu pēc saviem ieskatiem.
1.3.66. Noteikums 86.8. perioda sākums
Noteikums aizstāts ar:
Otrā un trešā perioda sākumā, kā arī pagarinājuma periodos izslēgšanas spēlēs (0:00 pēc pulksteņa) komandām jāatrodas uz ledus. Šī noteikuma neievērošanas rezultātā tiks piemērots mazais sola sods par “spēles laika vilcināšanu”.
Pārtraukumos un otrā un trešā perioda sākumā (un pagarinājumā) komandām jāpaliek uz saviem soliņiem.
Viesu komanda nekavējoties novieto savus slidotājus iemetiena aplī, pēc tam sekos mājas komanda, tiesnesim ļaujot mājinieku komandai veikt spēlētāju maiņu, ja tā vēlas, pirms "iemetiena". Slidošana, iesildīšanās vai aktivitātes uz ledus, ko veic nestartējošie spēlētāji, pārkāpēja komanda saņems mazo sola sodu par “spēles laika vilcināšanu”.
Neviena perioda sākumā vārtsargam nav atļauta iesildīšanās ar ripu uz ledus. Ja pēc viena brīdinājuma tas turpinās, tiesnesis pārkāpēja komandai piemēro sodu par “spēles laika vilcināšanu”.
1.3.67. Noteikums 87.2. reklāmas pauze
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.68. Noteikums 87.3. pārtraukums pēc vārtu guvuma
Šis noteikums netiek pielietots.
1.3.69. Noteikums 200.1 DEFINĪCIJA VĪRIEŠU HOKEJA VECUMA KATEGORIJAS
Noteikums aizstāts ar:
2025. gada sezonas turnīrā ir šādas vecuma grupas:
I U-18, 2007. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
II U-16, 2009. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
III U-15, 2010. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
IV U-14, 2011. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
V U-13, 2012. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
VI U-12, 2013. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
VII U-11, 2014. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
VIII U-10, 2015. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
IX U-9, 2016. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.
Turnīrā nav atļauti spēlētāji, kas pārsnieguši savu vecuma kategoriju.
Spēlētāji nedrīkst būt dažādās komandās.
Izņēmumi:
Vecumu pārsniegušie spēlētāji tiks atļauti tikai saskaņā ar komandas valsts vietējo līgu noteikumiem. Citās valstīs veiktie izņēmumi komandai netiks pieņemti.
Pieprasījumi par spēlētājiem, kuri ir gados vecāki, jānosūta organizatoriem ne vēlāk kā 14 dienas pirms turnīra sākuma. Vecumu pārsniegušie spēlētāji, kuri pievienoti sastāvam bez iepriekšēja pieprasījuma, kā minēts iepriekš, netiks pieņemti turnīrā vairs nekādos apstākļos.
Klubu komandām (“ne-select”) ir tiesības savā komandā iekļaut ne vairāk kā trīs (3) gados vecākus spēlētājus, ievērojot tālāk norādītos nosacījumus:
I Attiecīgais spēlētājs ir saņēmis oficiālu nacionālās (vai reģionālās) federācijas atļauju piedalīties zemākā vecuma grupā regulārās sezonas laikā.
II Attiecīgais spēlētājs regulārās sezonas laikā nav spēlējis savā vecuma grupā.
III Atļauja ir jāpieprasa vismaz divas (2) nedēļas pirms turnīra sākuma, un spēlētājam ir tiesības piedalīties tikai tad, kad to apstiprina organizētji. Oficiāla dokumentācija jānosūta organizatoriem.
Meitenēm ir atļauts spēlēt vienā (1) vecuma grupā zem viņu noteiktās kategorijas, ko nosaka divu gadu dzimšanas gadu diapazons (kohorta). Komandas personāls var būt viena kluba dažādās komandās vienā vecuma grupā.
1.3.70. Noteikums 201.1. sodu piemērošana
Noteikums aizstāts ar:
Jebkurš spēlētājs, kurš izdara pārkāpumu, kas tiek novērtēts par lielo sodu, papildus saņems arī disciplinārsodu līdz spēles beigām vai spēles sodu un tiks izslēgts no spēles.
Papildus disciplināri sodi saskaņā ar Nolikuma 2.2.
1.3.71. Noteikums 202.2. SEJAS sargi – VĪRIEŠU JUNIONU HOKEJS “LĪDZ 18 GADĀM” – VECUMA KATEGORIJA
Šis noteikums attiecas uz visām turnīra vecuma kategorijām.
1.3.72. Noteikums 202.4. mutes aizsargi – VĪRIEŠU JUNIONU HOKEJS “LĪDZ 18 GADĀM” – VECUMA KATEGORIJA
Šis noteikums attiecas uz visām turnīra vecuma kategorijām.
1.3.73. Noteikums 202.6. ķivere/ ausu aizsargi – VĪRIEŠU JUNIONU HOKEJS “LĪDZ 18 GADĀM” – VECUMA KATEGORIJA
Šis noteikums attiecas uz visām turnīra vecuma kategorijām.
1.3.74. Noteikums 202.7. procedūras – Ekipējuma neatbilstība
Šis noteikums attiecas uz visām turnīra vecuma kategorijām.
1.3.75. Noteikums 202.8 neatļauta spēka spēle – vecuma grupas U-9, U-10, U-11, U-12
Papildu noteikums:
Vecuma grupās U-9, U-10, U-11, U-12 spēlētājs nedrīkst veikt jebkādus spēka paņēmienus.
Spēlētājam, kurš veiks neatļautus spēka paņemienus, tiks piešķirts viens no sekojošajiem:
I Mazais sods (2’);
II Mazais sods un automātiski disciplinār sods (2’+10’);
III Lielais sods un automātisks disciplinārsods līdz spēles beigām (5’+20’);
IV Spēles sods (25’).
Spēlētājam, kurš neapdomīgi apdraud pretinieku, veicot neatļautus spēka paņēmienus, tiks piemērots lielais un automātisks disciplinārsods līdz spēles beigām vai spēles sods.
Ja divi spēlētāji cenšās iegūt ripu, viņiem ir atļauts grūstīties un piespiesties vienam otram ar nosacījumu, ka ripas iegūšana ir abu spēlētāju vienīgais mērķis.
Ja divi vai vairāki spēlētāji cīnās par ripu, viņiem nav atļauts izmantot apmales, lai izveidotu kontaktu ar pretinieku, lai izslēgtu viņu no spēles, iegrūstu viņu apmalēs vai piespiestu viņu gar apmalēm. Visas šīs darbības norāda uz intereses trūkumu par ripas iegūšanu.
Spēlētājam, kurš stāv uz vietas, ir tiesības uz šo ledus laukumu. Pretinieka pārziņā ir izvairīties no ķermeņa saskares ar šo spēlētāju. Ja šis spēlētājs atrodas starp pretinieku un ripu, pretiniekam ir jāslido ap spēlētāju.
Ja spēlētājs ar ripu slido tieši uz nekustīgu pretinieku, ripas nesēja pienākums ir izvairīties no saskares. Bet, ja ripas nesējs pieliek visas pūles, lai izvairītos no saskares un pretinieks ietriecas ripas nesējā, viņam tiks piemērots mazais sods par neatļautu spēka paņēmienu.
Spēlētājiem ir atļauts “noturēt savu pozīciju” jebkurā laikā, kad viņi ir izveidojuši savu pozīciju uz ledus. Lai izvairītos no sadursmes, nevienam spēlētājam nav jānovirzās no ceļa pretimnākošajam spēlētājam. Jebkura spēlētāja kustība, lai ieskrietu vai slīdētu pretinieka spēlētājā, tiks novērtēta ar mazo sodu par neatļautu spēka spēli.
Spēlētājs netiks sodīts, ja viņa nolūks ir izspēlēt ripu un tādējādi viņš izraisa sadursmi ar pretinieku.
1.3.76. Noteikums 202.9 neatļauta spēka spēle – vecuma grupas U-13, U-14, U-15, U-16
Papildus noteikums:
Vecuma grupās U-13, U-14, U-15, U-16 spēka paņēmiens ir atļauts, ja ir skaidrs nodoms atspēlēt ripu vai mēģināt iegūt ripu savā kontrolē.
Ja divi (2) spēlētāji dzenas pēc ripas, viņiem ir saprātīgi atļauts grūstīties un piespiesties otram ar nosacījumu, ka “ripas iegūšana” ir vienīgais šo spēlētāju mērķis.
Spēlētājam, kurš veic neatļautu spēka paņēminu šajā noteikumā aprakstītajam pretiniekam, tiks piemērots viens no:
I Mazais sods (2’);
II Mazais sods un automātiski disciplinār sods (2’+10’);
III Lielais sods un automātisks disciplinārsods līdz spēles beigām (5’+20’);
IV Spēles sods (25’).
Spēlētājam, kurš neapdomīgi apdraud pretinieku, vecot neatļautu spēka paņēmienu, tiks piemērots lielais un automātisks disciplinārsods līdz spēles beigām vai spēles sods.
Ja divi vai vairāki spēlētāji cīnās par ripu, viņiem nav atļauts izmantot apmales, lai izveidotu kontaktu ar pretinieku, lai izslēgtu viņu no spēles, iegrūstu viņu apmalēs vai piespiestu viņu gar apmalēm. Visas šīs darbības norāda uz intereses trūkumu par ripas iegūšanu.
Spēlētājam, kurš stāv uz vietas, ir tiesības uz šo ledus laukumu. Pretinieka pārziņā ir izvairīties no ķermeņa saskares ar šo spēlētāju. Ja šis spēlētājs atrodas starp pretinieku un ripu, pretiniekam ir jāslido ap spēlētāju.
Ja spēlētājs ar ripu slido tieši pret pretinieku, kurš nekustas, ripas nesēja pienākums ir “izvairīties no saskares”.
Taču, ja ripas nesējs pieliek visas pūles, lai “izvairītos no saskares” un pretinieks uzgrūžas ripas nesējā, viņam par neatļautu spēka paņēmienu tiks piemērots vismaz mazias sods (2’).
Spēlētājiem ir atļauts “noturēt savu pozīciju” jebkurā laikā, kad viņi ir izveidojuši savu pozīciju uz ledus. Lai izvairītos no sadursmes, nevienam spēlētājam nav jānovirzās no ceļa pretimnākošajam spēlētājam.
Jebkura spēlētāja kustība, lai dotos vai iesslīdētu pretiniekā, tiks novērtēta ar vismaz mazo sodu (2’) par "neatļautu spēka paņēmienu”.
Spēka paņēmiens, kas tiek veikta uz atklāta ledus, kur abi spēlētāji slido viens otram pretējā virzienā (ziemeļi-dienvidi), tiek sodīts par “neatļautu spēka spēli”.
1.3.77. Noteikums 202.10 neatļauta spēka spēle – vecuma grupa U18
Papildus noteikums:
Vecuma grupā U-18 spēka paņēmiens ir atļauts saskaņā ar IIHF vīriešu junioru hokeja noteikumiem.
Atļauts spēka paņēmiens ir tāds, kurā spēlētājs uzbrūk pretiniekam, kura īpašumā ir ripa, izmantojot viņa gurnu vai ķermeni no priekšpuses, pa diagonāli no priekšpuses vai taisni no sāniem.
Spēka paņēmiens ir atļauts, lai atņemtu pretiniekam ripu, izmantojot ķermeņa vidusdaļu (gurni un pleci), un tai ir jābūt virs pretinieka ceļgaliem un pie pleciem vai zem tiem.
Skatīt noteikumu 42 – Nepareizs uzbrukums.
2. Disciplinārsodu nolikums
2.1. Vispārīgie principi
2.1.1. Godīga spēle un cieņa
Visiem dalībniekiem, tostarp spēlētājiem, treneriem, komandas personālam un skatītājiem, ir jāievēro godīgas spēles principi, godīgums un cieņa pret citiem.
Uzvedības pārkāpumi tiks nekavējoties novērsti, lai saglabātu sacensību integritāti un drošību.
2.1.2. Iestādes
Organizācijas komitejas ieceltā disciplinārā komiteja, kurā ir trīs (3) iecelti locekļi, pārskatīs paziņotos pārkāpumus, incidentus un noteiks atbilstīgas darbības, kā arī pārskatīs iesniegtos protestus un apelācijas.
Lēmumu pamatā būs spēļu protokoli, video pierādījumi (ja tādi ir pieejami) un iesaistīto pušu liecības.
2.2. Disciplinārie pasākumi
2.2.1. Vispārīgi
RIGA HOCKEY CUP ir apņēmusies nodrošināt drošu un godīgu vidi visiem dalībniekiem. Kamēr lielākā daļa spēlētāju piedalās noteikumu ietvaros un respektē spēli un savus pretiniekus, RIGA HOCKEY CUP atzīst nepieciešamību saukt pie atbildības tos spēlētājus un trenerus, kurus uzskata par recidīvistiem.
Disciplinārie sodu nolikums nosaka uz sodus vai sankcijas, kas uzliktas spēles laikā vai tūlīt pēc tās, pamatojoties uz amatpersonu lēmumiem uz ledus vai spēles noteikumiem.
2.2.2. Disciplinārsods līdz spēles beigām
Spēlētājs vai komandas personāls, kurš saņēmis disciplinārsodu līdz spēles beigām, tiek noraidīts no laukuma konkrētajā spēlē.
Spēlētājs vai komandas personāls, kurš saņēmis otro disciplinārsodu līdz spēles beigām turnīrā, automātiski tiek diskvalificēts (vismaz) no vienas nākamās turnīra spēles un spēlētāja vai komandas personāla turpmāko dalību turnīrā izskata RIGA HOCKEY CUP disciplinārā komiteja.
Gadījumā, ja spēlētājs/komandas pārstāvis turnīrā saņēm trešo disciplinārsodu līdz spēles beigām, viņu diskvalificē no turnīru pilnībā.
2.2.3. Spēles sods
Spēlētājs vai komandas personāls, kurš saņēmis spēles sodu, tiek noraidīts no laukuma konkrētajā spēlē.
Spēlētājs vai komandas personāls, kurš saņēmis spēles sodu, automātiski tiek diskvalificēts (vismaz) no vienas nākamās turnīra spēles un spēlētāja vai komandas personāla turpmāko dalību turnīrā izskata RIGA HOCKEY CUP disciplinārā komiteja.
Ja spēlētājam/komandas personālam turnīrā tiek piešķirts otrais spēles sods, viņš no turnīra tiek diskvalificēts pilnībā.
2.2.4. Pārmērīgs soda minūšu skaits
Spēlētājs, kurš turnīra ietvaros kopumā saņēmis vairāk nekā 40 soda minūtes, automātiski tiek diskvalificēts no (vismaz) vienas nākamās turnīra spēles un spēlētāja tālāko dalību turnīrā izskata RIGA HOCKEY CUP disciplinārā komiteja.
Par otro spēles sodu tiks piemērota tikai viena automātiskā spēles diskvalifikācija neatkarīgi no tā, vai rezultātā tiek pārsniegts arī 40 minūšu soda slieksnis.
2.3. Papildu disciplinārās procedūras
2.3.1. Ziņošana par pārkāpumiem
Izvērtētie sodi, tostarp disciplinārsods līdz spēles beigām un spēles sodi tiks reģistrēti spēļu protokolos.
Tiesneši ziņos par smagiem ar spēli saistītiem pārkāpumiem.
Par pārkāpumiem ārpus ledus rakstiski jāziņo disciplinārai komitejai vienas stundas laikā pēc incidenta.
2.3.2. Papildu disciplīnas sankciju īstenošana
Iesasitītās personas vai komandas tiks informētas par disciplinārās komitejas lēmumu, un disciplinārsodi tiks piemēroti nekavējoties.
Ja tiek iesniegta apelācija, disciplinārsods ir spēkā līdz galīgā lēmuma pieņemšanai par iesniegto apelāciju.
2.4. Protesti
2.4.1. Vispārīgi
Protests ir iebildums, kas izteikts par incidentu vai lēmumu, kurš noticis spēles laikā vai tieši ietekmējis spēles iznākumu.
2.4.2. Protesta pamatojums
Komandas var protestēt tikai par jautājumiem, kas saistīti ar atbilstību, aprīkojumu vai spēles noteikumu pārkāpumiem.
Protestus par tiesnešu lēmumiem nepārskatīs, ja nebūs skaidru pierādījumu par spēles noteikumu pārkāpumu vai turnīra noteikumu nepareizu piemērošanu.
2.4.3. Procedūras
Komanda tūlīt pēc spēles noslēguma informē tiesnesi, ka iesniegs protestu. To fiksē spēles protokolā.
Protestus disciplinārai komitejai var iesniegt rakstiski 30 minūšu laikā pēc spēles noslēguma.
Iesniegumam jāpievieno protesta nodeva 100 EUR apmērā.
Ja par protestu tiek pieņemts pozītīvs lēmums, samaksātā protesta nodeva tiek atdota komandai.
2.4.4. Lēmums
Disciplinārā komiteja izskatīs protestu un sniegs rakstisku lēmumu komandai.
Disciplinārās komitejas lēmums par iesniegto protestu ir saistošs visiem turnīra dalībniekiem.
2.5. Apelācijas process
2.5.1. Vispārīgi
Apelācijas sūdzība ir lūgums pārskatīt lēmumu, ko pieņēmusi turnīra disciplinārā komiteja.
2.5.2. Apelācijas sūdzības pamatojums
Apelācijas var iesniegt par lēmumiem, kas saistīti ar diskvalifikāciju vai naudas sodiem.
Apelācijas pamatā jābūt jauniem pierādījumiem vai šķietamai nepareizai nolikuma piemērošanai.
Ja nav pieejami jauni pierādījumi par lietu, apelācija netiks pieņemta.
2.5.3. Procedūras
Apelācija disciplinārai komitejai iesniedzama rakstveidā vienas (1) stundas laikā pēc disciplinārās komitejas lēmuma.
Iesniegumam jāpievieno neatmaksājama nodeva 150 EUR apmērā.
2.5.4. Lēmums
Disciplinārā komiteja izskatīs apelācijas sūdzību un sniegs komandai rakstisku lēmumu.
Disciplinārās komitejas lēmums par iesniegto apelācijas sūdzību ir galīgs un saistošs.
2.6. Lietvedība
Visas disciplinārlietas tiks dokumentētas un uzturētas oficiālajos turnīra dokumentos.
Komandām un indivīdiem, kuriem ir smagi vai atkārtoti pārkāpumi, var tikt noteikti ierobežojumi dalībai tās pašas organizācijas rīkotajos turpmākajos pasākumos.
2.7. Ziņošana
Turnīra organizatori patur tiesības informēt konkrēto nacionālo hokeja federāciju par spēlētāju vai komandas personālu, kas turnīra spēļu laikā ir izdarījusi nopietnu, bezprecedenta vai pretrunīgi vērtējamu pārkāpumu un saņēmusi papildu disciplināros pasākumus.
2.8. Papildus disciplīnas politika
2.8.1. Vispārīgi
Visos gadījumos, kad spēlētājs vai komandas personāls uz laiku ir diskvalificēta sakarā ar spēles sodu, otro disciplinārsodu līdz spēles beigām vai kopumā 40 soda minūtēm, spēlētājam vai komandas personālam ir aizliegts piedalīties visās turnīra darbībās uz šo diskvalifikācijas laiku.
Piešķirtā spēļu diskvalifikācija ietver nākamās regulāri ieplānotās spēles, kas incidenta brīdī parādās to komandas grafikā.
Vārtsargs vai komandas personāls, kurš piedalās vairākās turnīrā reģistrētās komandās, pilnībā tiek diskvalificēts, pirms tām ir atļauts piedalīties kādā citā turnīrā reģistrētā komandā, ja vien attiecīgās iestādes nav noteikušas citādi.
Diskvalifikācijas ilgumu nosaka, pamatojoties uz pārkāpuma smagumu vai atkārtotu pārkāpumu skaitu, piemēram:
I Incidenti uz ledus ar nolūku savainot;
II Necieņa pret tiesnešiem;
III Incidenti ārpus ledus;
IV Atkārtots pārkāpums vai uzkrāti incidenti;
V Nepieredzētas vai pretrunīgas darbības.
Lai nodrošinātu konsekvenci, var izmantot šādus spēles diskvalifikācijas pamatojumus:
2.8.2. Kategorija I
Kategorija I: Par pārkāpumiem saskaņā ar tālāk norādītajiem noteikumiem var būt 1 līdz 5 spēļu diskvalifikācija:
I Noteikums 39 Necieņa pret tiesnešiem |
II Noteikums 44 Notriekšana |
III Noteikums 45 Sitiens ar elkoni |
IV Noteikums 46 Kaušanās |
V Noteikums 49 Speršana ar kāju |
VI Noteikums 50 Sitiens ar celi |
VII Noteikums 51 Rupjība |
VIII Noteikums 52 Notriekšana no aizmugures |
IX Noteikums 55 Turēšana ar nūju |
X Noteikums 56 Bloķēšana |
XI Noteikums 57 Klupināšana |
XII Noteikums 59 Grūdiens ar nūju |
XIII Noteikums 60 Spēle ar augsti paceltu nūju |
XIV Noteikums 201.2 Neatļauta spēka spēle – Vecuma grupās U-9, U-10, U-11, U-12 |
XV Noteikums 201.3 Neatļauta spēka spēle – Vecuma grupās U-13, U-14, U-15, U-16 |
2.8.3. Kategorija II
Kategorija II: Par pārkāpumiem saskaņā ar tālāk norādītajiem noteikumiem var būt 4 līdz 7 spēļu diskvalifikācija:
I Noteikums 21 Bīstama spēle |
II Noteikums 23 Sadursme ar skatītājiem |
III Noteikums 39 Necieņa pret tiesnešiem |
IV Noteikums 40 Fiziska tiesnešu aizskaršana |
V Noteikums 41 Grūšana apmalē |
VI Noteikums 42 Nepareizs uzbrukums |
VII Noteikums 43 Grūdiens mugurā |
VIII Noteikums 46 Kaušanās |
IX Noteikums 47 Sitiens ar galvu |
X Noteikums 48 Uzbrukums pretinieka galvai |
XI Noteikums 49 Speršana ar kāju |
XII Noteikums 53 Ekipējuma mešana |
XIII Noteikums 56 Bloķēšana |
XIV Noteikums 58 Durošs sitiens |
XV Noteikums 59 Grūdiens ar nūju |
XVI Noteikums 61 Sitiens ar nūju |
XVII Noteikums 62 Durošs sitiens |
XVIII Noteikums 73 Atteikšanās sākt spēli |
XIX Noteikums 75 Nesportiska uzvedība |
XX Noteikums 201.2 Neatļauta spēka spēle – Vecuma grupās U-9, U-10, U-11, U-12 |
XXI Noteikums 201.3 Neatļauta spēka spēle – Vecuma grupās U-13, U-14, U-15, U-16 |
2.8.4. Kategorija III
Kategorija III: Par pārkāpumiem saskaņā ar tālāk norādītajiem noteikumiem var būt no 6 līdz nenoteiktam skaitam spēļu diskvalifikācija:
I Noteikums 21 Bīstama spēle |
II Noteikums 23 Sadursme ar skatītājiem |
III Noteikums 40 Fiziska tiesnešu aizskaršana |
IV Noteikums 75 Nesportiska uzvedība |
2.9. Uzvedība turnīrā
Hokeja nūjas var izmantot tikai spēļu laikā uz ledus. Hokeja nūju izmantošana ārpus ledus (pasākuma norises telpu iekšpusē vai ārpus tām) nav atļauta.
Par ledus arēnas noteikumu pārkāpšanu ledus arēnas darbinieki var uzlikt naudas sodu, un atbildīgais spēlētājs/spēlētāji var tikt diskvalificēti no turnīra.
Turnīra pārstāvji un organizatori nav atbildīgi par komandas nozaudēto/sabojāto personīgo mantu. Neatstājiet ģērbtuvēs nekādas vērtslietas.
2.10. Citi pārkāpumi
Turnīra organizatori un disciplinārā komiteja var izskatīt jebkādus citus pārkāpumus, kas nav aprakstīti šajā nolikumā, un pieņemt jebkādus lēmumus.